Turgutreis Otelleri

Turgutreis

Muğla'nın gözde tatil merkezi Bodrum'da yer alan ve ilçenin popülerleşmesine büyük katkı sağlayan beldelerden biri olan Turgutreis tam bir Egeli'dir. Eski adı Karatoprak olan belde, 1485'te Karabağ mahallesinde doğan Amiral Turgut Reis ile bu isme veda etmiş ve 1972 yılında Turgutreis ismiyle anılmaya başlamıştır.

1960'lı yılların sonuna kadar ulaşım şartlarının elverişsizliği yüzünden kapalı bir yapıya sahip olan Turgutreis, Bodrum Yarımadası'ndaki turizm potansiyelinin fark edilmesiyle hızla gelişmeye başlamıştır. Turgutreis Belediyesi 1968'de kurulmuş olup günümüzde belde nüfusunun 20 bini bulmasıyla ilçe merkezinden sonra Bodrum Yarımadası'ndaki ikinci büyük yerleşim yeri olmuştur.

Bodrum'un Antik Çağ yaşamına özgü karakteristik özelliklerini Turgutreis sınırları içerisinde de görmek mümkündür. Ege ve Akdeniz'in buluşma noktasında bulunan bu topraklarda, tarihin her döneminde çeşitli uygarlıklar var olmuş ve bu uygarlıkların mirasları günümüze dek korunmayı başarmıştır. Tarihinin yanı sıra eşsiz Ege Denizi'ne karşı konumlanmasıyla ve kuytularında pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapmasıyla da tercih edilen Turgutreis otelleri ile de gönülleri fethetmiştir. Ekonomik tatil seçenekleri arayanlar için Turgutreis uygun fiyatlı otelleri ve pansiyonlarıyla idealdir.

Turgutreis gezilecek yerler bakımından çok zengin olmasa da, sahip olduğu güzellikler ile göz doldurmayı başaran bir tatil beldesidir. Akyarlar, Fener Burnu, Karaincir Plajı, Bağla, Aspat ve Kadıkalesi beldenin gezilmesi gereken yerlerindendir. Öte yandan beldenin hemen önünde yer alan Çatal Adası sahip olduğu coğrafi konum itibariyle rüzgar sörfüne elverişli rüzgarlara sahiptir. Dolayısıyla ada, Turgutreis'e gelen sörf sever misafirler tarafından ilgi görmekte ve Turgutreis'e gidince görülmesi gereken yerler listesinde yer almayı hak etmektedir. Ayrıca irili ufaklı on dört adanın oluşturduğu Sporak ada grubu, Turgutreis'in hemen önünde sıralanmaktadır. Kos olarak bilinen İstanköy bu ada grubunun hemen yanında yer almaktadır ve Turgutreis'ten buralara düzenli olarak vapur seferleri düzenlenmektedir.

Bodrum'un hareketli eğlence anlayışından uzaklaşıp sakin bir yere çekilmek ve daha çok dinlenmek isteyenler için uygun bir yer olan Turgutreis'e huzurlu bir atmosfer hakimdir. Hal böyle olunca Turgutreis hem deniz, kum, güneş üçlüsünden maksimum seviyede yararlanmak hem de sakince yorgunluklarından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği güzel bir yerdir.

Turgutreis Otel Fiyatları

Turgutreis otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

Turgutreis Tatil Yerleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

Turgutreis Tatil Otelleri

Turgutreis otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global