Macaristan Otelleri

Popüler Budapeşte Otelleri

Macaristan

Macaristan Orta Avrupa'da, Karpat Dağları'nın bulunduğu yerde kurulan bir ülkedir. Hırvatistan, Sırbistan, Ukrayna, Romanya, Slovakya, Slovenya, Avusturya ile komşudur. Macaristan'ın geçmişi aslında Kelt ve Roma'nın egemenliğinden sonra Macarlar'ın bu bölgeye gelmesi ile kurulmuştur. 946 yıl Batı'nın merkezlerinden biri haline gelmiştir. Birinci Dünya Savaşı'nda topraklarının büyük bir bölümünü kaybeden Macaristan, 2. Dünya Savaşı'nda ise Nazi Almanyası ile birlikte hareket etmiş, ardından Sovyet Rusya tarafından 1989 yılına kadar yönetilmiştir.

Macaristan her yıl pek çok turisti ağırlamaktadır. Bu nedenle konforlu ve merkezi yerlerde bulunan Macaristan Otelleri'ni önerebiliriz. Bu sayede hem rahatça dinlenebilir hem de gezeceğiniz yerlere zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Macaristan'da karasal iklim sürdüğü için, gelinecek en uygun zaman temmuz ayıdır... Macaristan-Budapeşte'de yapılan sonbahar-ilkbahar festivalleri görmeniz gereken etkinliklerden bir tanesidir. Tuna Nehri'nin kenarında bulunan Macaristan'da; Macarca, Almanca ve Slovakça konuşulmaktadır. Ayrıca halk İngilizce de bilmektedir.

Macaristan'da gezilecek yerler oldukça fazladır. Kış ve yaz aylarında sıcaklık farkı oldukça fazla olduğu için giyeceğiniz şeylere de dikkat etmelisiniz. Ayrıca Macaristan'da gezerken tramvay, metro ve otobüsü tercih edebilirsiniz. Zengin Macar mutfağında özellikle acı yemeklerle karşılaşabilirsiniz. Tüm dünyada meşhur olan Macar Goulash ise, patates ve etten yapılan, sos şeklinde koyu bir çorbadır. Bunun yanınca Macar salamı, peynir, ev makarnası, deniz ürünleri, salata oldukça tercih edilen yemeklerdir.

Macaristan denize kenarı olan bir ülke olmadığı için Balaton Gölü yani ''Macar Denizi'' Avrupa'nın en geniş gölüdür. Özellikle tatil bölgesi olarak dikkat çeken Balaton'a gitmişken yüzmeyi unutmayın! Sopron ise Macaristan ile Avusturya sınırında bulunan ve 1900'lü yıllarda Macaristan'a katılan şehir, 2. Dünya Savaşı'nda tamamen yıkılmıştır. Bir Orta Çağ şehrini andıran bu şehirde Romalılardan kalma surları, kaleyi ve kapıyı görebilirsiniz. Orta Avrupa'ya gelip de, Osmanlı izlerini görmeden dönmemek lazım. 1543-1686 yıllarında Osmanlı egemenliğinde kalmış Peyç, burada doğan tarihçi İbrahim Peçevi ile ünlenmiştir. Bir ticaret merkezine dönüşen bu şehirde, meydanda bulunan Aziz Bartolomeo Kilisesi camiye çevrilmiş, Osmanlı terkettikten sonradan kiliseye tekrar çevrilse de hala Osmanlı mimarisi izlerini görebilirsiniz. Zigetvar ise, sonradan kiliseye çevrilen Ali Paşa Camii, Zigetvar Kalesi ve Tarihi Müzesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Ayrıca Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın kalbinin gömüldüğü mezarı ise Zigetvar'da bulunmaktadır. Ardından Macaristan'da gezinizi Szentendrei ve Ezstergom ile bitirebilirsiniz.

Macaristan Otel Fırsatları

Macaristan otel fiyatları

ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!
En Ucuz

Macaristan tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Macaristan Tatil Fırsatları

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.
En fazla seçenek
Macaristan otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global