Lviv Otelleri

Lviv

İlbav olarak da bilinen Lviv, Ukrayna’nın batısında yer alan bir şehir. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan şehir Ukraynaca “aslan” anlamına gelir.

Heybetli yapıları, yüzyıllık kestane ağaçları, her yeri süsleyen aslan figürleri ile işgal yıllarında bile kapanmayan tarihi opera ve sinemalarıyla ön plana çıkan kent, Ukrayna’nın Avrupa’ya en yakın noktasında yer alır. Polonya ile 70 kilometre mesafeye sahiptir. Polonya ile olan bu yakınlığı Lviv’in mimarisine sirayet etmiştir, yapılardaki Polonya etkisi hissedilir derecededir. Ayrıca bu tarihi yapılar, Lviv’e cazibe katmayı başarmıştır.Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Lviv; tarih kokan sokakları, renkli gece hayatı, doğal güzellikleri ve misafirperver Lviv otelleri ile gezip görülmesi gereken bir şehirdir.

Adeta bir zaman makinesi tarafından eski çağlardan günümüze ışınlamış gibi bir havası olan Lviv, son derece ucuzdur. Lviv gezilecek yerler listesinin kabarık olduğu düşünüldüğünde yaşamın ucuz olması Lviv’e çeken başka bir unsurdur. Lviv’de gezilecek yerler arasında ilk sırayı şehrin en ünlü meydanı olan Rynok Square alır. Beş yüz yıldır kentin kültür ve ticaret merkezi olma görevini üstlenen bu meydanın hemen her yerinde çeşitli müzeler yer alır. Meydana gitmişken bu müzelerden birkaçını ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca meydanı süsleyen mitolojik şekilli çeşmeler önünde poz vermeyi de unutmayın.

Lviv’de görülmesi gereken yerlerden bir başkası da Opera Binası’dır. Avrupa’nın en iyi opera binalarından biri olan yapının dış cephesi heykeller ile donatılmıştır. Farklı mimari teknik ve tarzlarının özelliklerini yansıtan Opera Binası işgal zamanında bile kapatılmamıştır. Tarihi bir nitelik taşıyan binanın mermerleri 115 yıldır hiç değişmemesiyle görülmeye değerdir. Lviv Ermeni Katedrali, Lychakiv Mezarlığı, Dormition Katedrali, Potocki Sarayı, Vısokiy Parkı, Brewery Müzesi, Jesuit Kilisesi ve The Bernardine Manastrı Lviv’de görülecek yerler arasındadır.

Lviv’i ziyaret etmek için en uygun zaman mayıs ve eylül ayları arasıdır. Ekimden nisana kadar hava sıcaklıkları oldukça düşüktür. Türkiye’den Lviv uçuşu yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.
 

Lviv Hotel Fiyatları

Lviv otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

Lviv Tatil Yerleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

Lviv Tatil Otelleri

Lviv otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global