Gümüldür Otelleri

Gümüldür

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı bir mahalle olan Gümüldür, İzmir'in tarih ve doğayı bir arada bulunduran turizm merkezlerinden biridir. Yakın konumda turizm merkezlerinden Özdere ile birlikte anılan Gümüldür, çevresinde bulunan antik kentler, doğal güzellikler, eşsiz plaj ve koylar ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir.

Gümüldür'de Gezilecek Yerler

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gümüldür'de Gezilecek Yerler listesini yaparken yakın konumdaki Özdere'yi de bu listeye dahil edebiliriz. Milattan önce 13. yüzyılda kurulan Kolophon Antik Kenti, 12 büyük İon şehrinden biridir. Denize kıyısı bulunmayan tek İon yerleşimi olan Kolophon, 1886 yılında keşfedilmiş ve arkeolojik çalışmalar ise 1922 yılında başlamıştır. Antik kentten günümüze ulaşan Stoa (galeri) binası, birkaç ev bloğu, pazar yeri (agora), tanrıça Meter'e ait kutsal alan (Meteon) ve hamam kalıntıları görülmeye değerdir.

Kolophon'un baş tanrıçası Apollon adına inşa edildiği sanılan Claros Antik Kenti, milattan önce 7. yüzyıla tarihlenmektedir. Kolophon'a bağlı bir kent görünümündeki Claros, kehanet (bilicilik) merkezi olarak bilinmektedir. Arkeolojik çalışmalar sonucunda çok sayıda armağan, adak ve yazıta ulaşılan antik kent, Dor usulünde yapılmış Apollon Tapınağı ve iki tarafı sütun ve heykellerle dolu kutsal yolu ile tipik bir inanç merkezidir. Kolophon Antik Kenti'nin güney limanı olarak kurulan ve bu antik kentin yıkılması ile birlikte önem kazanan Notion Antik Kenti, Roma İmparatorluğu dönemine kadar ayakta kalmıştır. Roma döneminde yeniden elden geçirilen antik kentten günümüze ulaşan Athena Tapınağı, Bouleuterion, agora ve tiyatro kalıntıları görülemeye değerdir.

Gümüldür'ün ev sahipliği yaptığı plajlarda Ege'nin eşsiz denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Gümüldür, konaklama bakımından da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Gümüldür Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Siz de Gümüldür'ü tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin tarih ve doğanın eşsiz uyumunu bulabileceğiniz Gümüldür'ü keşfetmek için geç kalmayın!
 

Gümüldür Otel Fiyatları

Gümüldür otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

Gümüldür Tatil Yerleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

Gümüldür Tatil Otelleri

Gümüldür otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global