Efes Otelleri

Efes

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes, antik çağlardan bu yana gelen en görkemli yapılardan bir tanesidir. Efes Antik Kenti yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce turistin akınına uğradığı ve Hristiyanlar tarafından hac yeri sayılan bir yerdir... Hem dinsel hem de kültürel olarak oldukça önemli bir yeri olan Efes'te dünyanın yedi harikasından biri sayılan Artemis Tapınağı da yer almaktadır. Bunun için Efes Otelleri sizin için biçilmiş kaftandır. Turizm potansiyeli bakımından oldukça yüksek olan Efes'in farkına varan turizmciler burada pek çok tesis açarak, hem tarihi yerleri görme hem de tatil yapmak açısından gereken hassasiyeti göstermektedirler.

Efes'te gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Yaz aylarında günün en sıcak saatleri olan 11:00 – 16:00 saatleri arasında gezen turistlerimiz için açık renkli kıyafetler ve güneşten koruyacak şapka ya da şemsiye almanızı ve yanınızda su bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Efes Harabeleri bir açık hava müzesi olduğu için, Müzekart ile giriş yapılmaktadır. Öğrenci ve yetişkinler için değişen bir fiyat uygulaması vardır. Ege'nin en güzel yapılarına gelin şimdi birlikte uzanalım…

Efsanelere göre Efes yani Ephesus, ilk olarak Amazonlar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Adını ise bölgenin Apasas adındaki bir kentinden alındığı düşünülür. M.Ö. 2000 yılında yerli insanların bu bölgede yaşadığı düşünülse de, bölgenin kültürel hakimi M.Ö. 100 yılında Ege kıyılarının doğu bölgelerine yerleşen ve İyonya olarak adlandıran Yunanlardır... Bergama Krali Attolos tarafından Roma İmparatorluğu'na miras olarak bırakılan Efes, Lider Augustus zamanında ekonomik anlamda oldukça gelişmiştir. Daha sonra Hristiyanlığı yeni kabul eden halk, Roma'nun zulmünden kaçarak bu şehre gelmişlerdir. Hatta Hristiyanlığa göre Bakire Meryem Aziz John ile buraya gelmiş ve buraya gömülmüştür. Sonraki yüzyılda ise, Efes, Gotlar'ın istilasına uğramış ve Artemis Tapınağı yıkılmış ve büyük bir depremle zarar görmüştür. 1. Theodosius'un gelmesinden sonra Katolik inancı yayılmış ve Hrsitiyanlık yükselmiştir. Efes'te önemli dini merkezler kurulmuştur. Efes, Türklerin eline geçtikten sonra liman olarak kullanılmaya devam edilmiş ve Hristiyanların hac bölgesi olmaya devam etmiştir.

Efes'in gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir geçmişi vardır. Artemis Tapınağı, Antik Yunan döneminin mermerden yapılan ilk tapınağıdır. Artemis adanan yapı, pazaryeri ve tapınak olarak kullanılmıştır. Adını ölümsüzleştirmek isteyen Yunanlı Herostratus tarafından yakılmıştır. Celsus Kütüphane'si ise, Efes Valisi olan Celsus'un vefat etmesinden sonra, anısına oğlu tarafından yaptırılan hem kütüphane hem de mezar anıtıdır. Bölgenin en dikkat çeken yapılarından bir tanesi de Efes Antik Tiyatrosu'dur. Denize doğru bakan tiyatro, yamaca yaslanır şekilde yapılmıştır. 24.000 oturma kapasitesi bulunan tiyatro, gladyatör savaşlarına ve gösterilere ev sahipliği yapmıştır. Meryem Ana Evi daha önce bahsettiğimiz gibi Hz. İsa'nın annesi olan Meryem'in son yıllarını yaşadığı kilise olarak kabul edilir. Papaların ziyaret ettiği ve Hristiyanlar tarafından hac yeri olarak kabul edilen bir yerdir. Yedi Uyuyanlar Mağarası ise, mağarada bulunan mezar taşlarında Yedi Uyuyanlar'a ithaf edildiği görülmüştür. Hristiyanlara göre kutsal sayılan, Paganların zulmünden kaçan yedi gencin sığındıkları yer olarak var sayılmaktadır.

Efes Otel Fiyatları

Efes otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

Efes Tatil Yerleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

Efes Tatil Otelleri

Efes otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global