Aydın Otelleri

palm-wings-ephesus-beach-resort Ultra Her Şey Dahil

Palm Wings Ephesus Beach Resort

Kuşadası
300 TL 195 TL
%35 indirim!
palm-wings-kuşadası-beach-resort 24 Saat Her Şey Dahil

Palm Wings Kuşadası Beach Resort

Kuşadası
260 TL 169 TL
%35 indirim!
nuova-beach-hotel Her Şey Dahil

Nuova Beach Hotel

Kuşadası
200 TL 140 TL
%30 indirim!
arora-hotel Yarım Pansiyon

Arora Hotel

Kuşadası
145 TL 116 TL
%20 indirim!
marina-hotel-&-suites Oda kahvaltı

Marina Hotel & Suites

Kuşadası
186.2 TL 167.58 TL
%10 indirim!
altinersan-hotel Oda kahvaltı

Altinersan Hotel

Didim
58.63 TL
happy-apart-hotel Sadece Oda

Happy Apart Hotel

Kuşadası
86.45 TL 64.84 TL
%25 indirim!
surtel-hotel Her Şey Dahil

Surtel Hotel

Kuşadası
171.57 TL 120.1 TL
%30 indirim!

Aydın

Tarihi milattan önce 2500'lü yıllara kadar uzanan Adın ili, Ege bölgesinde denize kıyısı olan illerden biridir. Büyük bir tarihi derinliğe sahip olan Aydın, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir, ismini Selçuklu devletinin yıkılması ile ortaya çıkan beyliklerden biri olan Aydınoğulları Beyliği'nden almıştır. Tarihi özellikli yapı ve eserlerin dışında doğal güzellikleri ve eşsiz plajları ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Aydın'da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Aydın'da bulunan tarihi özellikli eserleri listeleyecek olursak: Aydın'ın tarihi derinliğini keşfedebileceğiniz Aydın Müzesi ilk sırayı alır. 1959 yılında kurulmuş olan Aydın Müzesi; içeriğindeki lahitler, mezar taşları, sütun başlıkları, yazılı steller ve çeşitli mimari özellikli parçalar ile görülmeye değerdir. Müze içerisinde bir Arkeoloji salonu, bir sikke salonu ve bir Etnografya salonu bulunmaktadır.

Milet Antik Kenti içerisinde bulunan Milet Müzesi, 1973 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Müze içerisinde bulunan fosiller, keramikler, geometrik eserler, taban mozaikler, amphoralar, tiyatro maskeleri, kandiller, maden eserler, cam eserler, heykeller, madeni eşyalar, altın eserler, sikke ve mezar taşları görülmeye değerdir.

Afradisyas Antik Kenti içinde bulunan Afrodisyas Müzesi, 1979 yılında ziyarete açılmıştır. Milattan önce 4 bin yılına kadar uzanan eserlere evsahipliği yapan müze, sahip olduğu tarihi derinlik nedeniyle görülmelidir.

Aydın'da bulunan ören yerlerine göz atacak olursak, Aydın'ın ören yerleri bakımından oldukça zengin olduğunu görürüz. Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysxa(Nisa) Antik Kenti; iki katlı kütüphane, Helenistik çağa ait su deposu, Roma dönemine ait stadyum ve köprü, halk meclisi ve şehir nekropolü ile görülmeye değerdir. O yüzden siz de bu tarihi atmosferi erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak görmek isterseniz, Aydın erken rezervasyon otelleri sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Milattan önce 2 bin yılında yerleşimin başladığı Milet Antik Kenti, Ionia'nın n önemli şehir limanlarından birisidir. Antik kentte bulunan Milet Tiyatrosu, Faustina Hamamı, Agora, Tören Caddesi, Anıtsal Çeşme, Gymnasium, Virgilius Capito, Athena Tapınağı, Stadyum, Delphinion, Liman Anıtı, Zeus Olimpos Temenosu, Senato Binası ve Mısır Tanrılarının Temenosu kalıntıları bulunmaktadır. Aydın'ın ev sahipliği ören yerlerinden; Alabanda Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Tralles Antik Kenti, Afrodisias Antik Kenti, Neopolis Antik Kenti, Didyma Antik Kenti, Myus Antik Kenti, Gerga Antik Kenti, Alinda Antik Kenti, Mastaura Antik Kenti, Magnesia Antik Kenti, Orthasia Antik Kenti ve Achakara Antik Kenti görülmeye değerdir.

Aydın'da bulunan diğer tarihi özellikli yapılar olan; Küçük Ada Kalesi, Arpaz Kalesi, Körteke Kalesi, Cin Cin Kalesi, Bey Camii, Ramazan Paşa Camii, Üveys Paşa Camii ve İlyas Bey Camii gibi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Aydın'ın sahip olduğu doğal güzelliklere göz atacak olursak; Germenik, Bozköy ve Gümüşköy ilçelerinde bulunan kaplıcalar rahatlamak isteyen misafirlerine şifa dağıtmaktadır. Tüm bunları her şey dahil konseptiyle yaşamak isterseniz, Aydın her şey dahili oteller sayfamız tam size göre.

Ege denizi kıyısında bulunan Aydın'ın sahip olduğu Pigale Plajı, Kadınlar Denizi Plajı, Güvercinada Plajı, Yavansu Plajı, Aslanburnu Plajı, Güzelçamlı Plajı, Altınkum Plajı, Tavşanburnu Plajı, Gevrek Plajı ve Akbük Plajı yaz turizmi için Aydın'ı tercih eden misafirleri memnun etmektedir. Konforlu konaklama imkanları ile bilinen Aydın Otelleri, her bütçeye hitap edebilen alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Siz de Aydın'ı tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin, tarihi ve doğal güzellikleri ile ün kazanan bu Ege ilini keşfetmek için geç kalmayın!
 

Aydın Otel Fiyatları

Aydın otel fiyatları ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

Aydın Tatil Yerleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.
Online Otel Rezervasyonu
Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

Aydın Tatil Otelleri

Aydın otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global